Android ADT Bundle üzerinde PhoneGap geliştirme ortamı nasıl hazırlanır?

7 Nisan 2013
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Android geliştiriciler için Android Developer sayfasından indirmeye sunulan Android ADT Bundle isimli nefis bir araç bulunuyor. Bu bildiğimiz Eclipse IDE’sini ve ADT (Android Developer Tools) aracını bir arada bulunduran tümleşik bir araç. Ancak bu aracı indirip PhoneGap ile uygulama geliştirmek istiyorsanız bir probleminiz var! Native Android geliştirme için özel olarak hazırlandığından dolayı içerisinde HTML editörü yok! Üstelik HTML editörü olmadığı gibi CSS ve JS dosyalarınız da editör tarafından tanınmayacak durumda.

Şimdi bu durumu nasıl düzelteceğimize bir göz atalım.

Sorun belli olduğuna göre çözümümüzü adım adım gerçekleştirelim.

1. Eclipse “Help” menüsünden “Install New Software” seçeneğini seçelim.
2. Açılan pencerede “Work with:” bölümüne “http://download.eclipse.org/releases/indigo” (Tabi indigo kullanıyorsanız) yazın ve dosyaların yüklenmesini bekleyin. Biraz zaman alabilir.
3. Açılacak olan listeden “Web, XML ans Java EE..” diye devam eden bölümü açın ve içerisinden sadece “Eclipse Web Developer Tools” seçeneğini işaretleyin.
4. Adımları sonlandırın.

Bu işlemlerden sonra Eclipse editörü yeniden başlatmanızı isteyecek ve artık editörünüz üzerinde PhoneGap uygulamaları geliştirmeye başlayabiliriniz.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulun  1. teoman
    5 Şubat 2014 - 18:36

    tesekkurler hocam.