Pinterest butonu sayaç problemi ve çözümü

2 Ağustos 2012
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Pinterest

Günümüzün popüler sosyal medya araçları arasına giren Pinterest, pek çok web sitesi sahibi tarafından da sayfalarında kullanılıyor. Diğer sosyal medya araçlarında olduğu gibi Pinterest’te web sitesi sahipleri için paylaşım butonları hizmeti sağlıyor. Bunlar da Dikey/Vertical, Yatay/Horizontal ve Sayaçsız/No Count olmak üzere 3 şekilde kullanıcılara sunuluyor.

Şimdi gelelim sorunumuza..

Web sayfanıza bu paylaşım butonlarından Yatay/Horizontal olanı eklediğinizde şöyle bir durum oluşuyor. Eğer Pinterest butonunun bulunduğu sayfanız henüz paylaşılmamışsa, yani henüz sayaç değeriniz “0” sıfır ise bugunu default olarak göstermiyor.

Paylaşım butonunu oluşturduğunuz http://pinterest.com/about/goodies/ adresinden bunu görebilirsiniz.

Böyle bir durumda özellikle sosyal medya paylaşım butonlarının yanyana dizildiğinde aralarında uzaklık farklarının oluşması ve kiminin sayaçlı, kiminin sayaçsız bir görüntü vermesini istemeyiz.

Bu sorunun Pinterest çözümü ise şöyle; http://pinterest.com/about/goodies/ adresinden oluşturduğunuz kodunuza always-show-count=”1″ parametresini ekleyin. Böylece sayacınız “0” olsa bile butonunuzda görünmeye devam edecek.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulunHenüz yorum yok.