DeliPenguen 3G On/Off Android Uygulaması

6 Mayıs 2012
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

DeliPenguen 3G On/Off

Andorid işletim sistemli bir cep telefonu ve 3G bağlantısıyla İnternet kullanıyorsanız mutlaka bir göz atın..

Yıllardır Vodafone kullanıcısı olarak Vodafone’un da sağladığı cüzzi bir ücretle sınırsız 3G bağlantısı sayesinde çokta üstüne düşmeden mutlu mesut mobil İnternet kullanıyordum. Ancak Vodafone’un bu hizmeti kısa bir süre önce durdurmasıyla birlikte 3G bağlantımı daha kontrollü kullanmak zorunda kalmaya başladım.

Sevgili dostum Muharrem Taç‘ın vermiş olduğu Andorid Eğitimine katıldığım sıralarda telefonumda en sık kullandığım uygulamalardan biri olan 3G On/Off‘u yazmaya niyetlendim. Mart ayı sonunda satın almış olduğumun Android Developer hesabından sonra Allah’a şükürler olsun ilk uygulamamı Google Play’e yükledim.

Peki nedir bu uygulama? Ne işe yarar?

Uygulama, telefonunuzdan 4 adımda ulaşabildiğiniz 3G ayarını açma-kapama menüsüne direkt erişim sağlayan basit bir widgettır. Bu menüye erişmek için harcadığınız zamanı minimuma indirmek ve internet paketinizi daha kontrollü kullanmanızı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır. Uygulamayı yükledikten sonra widgetlar arasından telefonunuzun masaüstüne ekleyebilirsiniz.

Nasıl edinirim?

Uygulamaya Google Play üzerindeki bu sayfadan cihazınıza indirebilirsiniz.

Özellikleri neler?

Başta da söylediğim gibi uygulama oldukça basit bir wigdet’tan başka bir şey değil. Andorid 1.6 sürüm ve üzeri tüm telefonlarda kullanabilirsiniz. En azından kullanabiliyor olmanız gerekiyor. 🙂

Geri bildirim

Uygulama her ne kadar basit dahi olsa görüşlerinizi ve yaşadığınız problemleri iletirseniz çok sevinirim.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulun 1. 22 Mayıs 2012 - 20:29

  İlk uygulamanızı bu kadar kısa sürede yazmanıza sevindim tebrikler.

 2. brkztrk
  24 Mayıs 2012 - 18:48

  tebrikler hocam yazılımınız hayırlı olsun.
  bunu geliştirmeyi düşünüyosanız bi ricam olucak sizden
  widgeta ilave olarak bi ayar sayfasından belirli zaman aralıklarıyla otomatik mobil bağlantıyı açıp kapatarak bildirimleri alacak bir program yazmanız mümkünmü?

  • :DeliPenguen
   25 Mayıs 2012 - 12:28

   Çok teşekkürler brkztrk. Açıkçası bu uygulamayı daha fazla geliştirmeye çalışmak gibi bir niyetim şimdilik yok. Yeni uygulama fikirleri üretmeye çalışıyorum. Hem öğrenmek hem de faydalı bir şeyler çıkartmak için. Ama bahsettiğin gibi bir niyet içerisine girecek olursam neden olmasın 😉

 3. 28 Mayıs 2012 - 19:10

  egemen hocam tebrikler, maşallah sana uygulama geliştirmeye bile başladın.

  • :DeliPenguen
   28 Mayıs 2012 - 22:50

   Teşekkürler Arda hocam. Eylemlerim devam edecek inşallah. 🙂