Bilgisayarınız bozulduysa dert etmeyin!

25 Ocak 2012
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Pratik Servis

Geçtiğimiz günlerde GO İletişim’in bir kuruluşu olarak hizmet vermeye başlayan Pratik Servis, bilgisayar kullanıcılarının dertlerine derman olacak çözümlerle geliyor. Gelin kısaca Pratik Servisi tanıyalım ve yaptığım röportajla Pratik Servis’in kurucusu Ünal Kuru‘dan verdikleri hizmetler hakkında bilgiler alalım.

DeliPenguen: Merhabalar.. İsterseniz Pratik Servis’e geçmeden önce GO İletişimi biraz tanıyalım.

Ünal Kuru: GO İletişim 2010 yılında kurulan, bilişim teknolojileri ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren, genç ve dinamik bir firma. İnovasyona verdiği önem ile katma değeri yüksek ürün ve hizmetler sunuyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı GO iletişim, sabit telefon hizmetlerinin yanı sıra, yazılım, bilgi güvenliği, iletişim ağı ve altyapı çözümleri veriyor.

hr_divider
DeliPenguen: “Pratik Servis” düşüncesi nasıl ortaya çıktı?

Ünal Kuru: Pratik Servis, teknik hizmet piyasasının güven ve kalite boşluğundan doğdu diyebiliriz. Yıllardır var olan bir pazarda niş bir alan bize bakıyordu.

Peki, bu nasıl oluştu? Müşteri, uzman olmayan teknik servislerin eline bırakıldı. Bir kere bu,  müşteri tarafında güven sorunu uyandırdı. Servise verdiği bilgisayarını geri aldığında arızasının devam ettiğini görüyordu. Bilgisayarının orijinal parçalarının değiştirilebileceği, özel bilgilerinin yabancı şahısların eline geçme tehlikesi şüphesi de zamanla müşterinin kaygıları arasına girdi. Bilgisayarı arızalandığında, ürünü garanti dışı ise, bireysel kullanıcının başvurduğu ilk adres, güven duyduğu, bu işlerden az çok anlayan, çevresinden yakın dost biri oluyor. Yoksa internet kafelere ya da profesyonel hizmetten bihaber sözde teknik servislere gidiyor.

Pratik Servis, bu kaygıları gidermek, “Hızlı ve yerinde hizmet” felsefesi ile bireysel kullanıcılara değer üretmek amacıyla kuruldu.

Pratik Servis Ünal Kuru

Pratik Servis’in kurucusu Ünal Kuru

DeliPenguen: Pratik Servis’i benzeri hizmet veren kurumlardan ayrıcalıklı kılan hizmetleri nelerdir?

Ünal Kuru: Öncelikli amacımız, müşteri algısını bahsettiğimiz endişelerden temizlemek. Bunun için yerinde hizmet prensibini benimsiyoruz. Pratik Servis’i arayan biri, arızalı bilgisayarını koltuğunun altına alıp kapı kapı dolaşmaz, yol ve telefon masrafına girmez!  Ekibimiz, müşterinin ev ya da ofisine ulaşarak arızayı gözü önünde çözer.

Bu süreçte bilgisayarı servise almak zorunluluğu çıkabilir. Ürünün serviste bekleme süresinin 48 saati aşmamasına özen gösteriyoruz. Böyle bir durumda, müşterimizin iş ve iletişimi aksamaması için, arızalı bilgisayarın onarılıp iadesine kadarki süreçte kullanılmak üzere, müşterilerimize ödünç dizüstü bilgisayar veriyoruz.

hr_divider

DeliPenguen: “Pratik Servis” hizmeti hangi şehirlerde geçerli, sistem nasıl işliyor ve servis hizmetini nasıl istiyoruz?

Ünal Kuru: Pratik Servis, ilk aşamada Bursa lokalinde hizmet veriyor. Lokasyonumuz genişletmek gelecek planlarımız arasında. Hizmetlerimizi öncelikle bölgesel, sonrasında ülkemizin her köşesine taşımayı hedefliyoruz.

Sistemimiz şöyle işliyor: Müşteri,  www.pratikservis.com’dan “Biz Sizi Arayalım” özelliğini kullanarak, hiçbir telefon masrafına girmeden teknik ekibimize ulaşabiliyor. Bunun dışında, müşterimiz “SERVİS boşluk AD SOYAD yazarak 0532 752 7785”ten SMS yöntemi ile de bizlere ulaşabilir. Akabinde çağrı merkezimiz gelen talebi ekibimize iletiyor. Adrese yönlendirilen ekibimiz kısa sürede müşterimize ulaşıyor ve arızayı yerinde çözüyor.

hr_divider

DeliPenguen: Pratik Servis bildiğim kadarı ile lokasyon bazlı bir sosyal medya olan Foursquare’da da yerini aldı. Bu alanı müşterilerinizle nasıl bir etkileşim içerisinde kullanmayı planlıyorsunuz?

Ünal Kuru: Verdiğimiz hizmet gereği müşterilerimiz ile yüz yüze iletişim içindeyiz. Sosyal medya üzerinden de iletişimimizi devam ettirmeyi ve potansiyel müşterilerimize ulaşmayı istiyoruz.

Ülkemizde, Foursquare’nin hacmi gittikçe artıyor. Sosyal medyanın gücüne inanan birçok marka, Foursquare kullanıcılarına yönelik birbirinden farklı kampanyalar ile müşterilerine ulaşıp ayrıcalıklı deneyim fırsatları sunuyor. Birkaç ay önce dışarıda yediğiniz bir yemeği, gittiğiniz kafe ya da eğlence mekanındaki deneyiminizi unutmanız Foursquare sayesinde imkansız! Foursquare mekan kategorilerine yenilerini eklemeye devam ederken, Pratik Servis özgün kampanya ve sürprizler ile Foursquare kullanıcılarının karşısına çıkacak. Hizmetlerimize ve sürprizlerimize şahit olan kullanıcılar deneyimlerini paylaşabilecek. Foursquare kullanıcıları, kendilerine özel düzenleyeceğimiz kampanyaları www.foursquare.com/pratikservis’ten takip edebilirler.

Ayrıca, Facebook üyelerine de özel kampanyalar düzenleyeceğiz. Facebook üyeleri, www.facebook.com/PratikServis adresinde kampanya ve gelişmelerden haberdar olabilir, deneyim ve görüşlerini paylaşabilirler.

hr_divider

DeliPenguen: Sorularımı cevapladığınız için teşekkürler.

Ünal Kuru: Ben teşekkür ederim…

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulunHenüz yorum yok.