Yunus Özay ile Workcube ERP’nin yeni sürümünü konuştuk

5 Aralık 2011
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Workcube ERP

Workcube ERP, yeni versiyonu 11.1’i tanıttı. Web tabanlı iş yazılımları üreticisi Workcube’un, işletmeler için tamamıyla web teknolojilerine sahip CRM, Proje Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Fiziki Varlık Yönetimi, Servis&Destek Yönetimi, İçerik Yönetim Sistemi, Eğitim Yönetimi, işbirliği ve İletişim Araçlarını, B2B, B2C Portal Tasarım ve Yönetim Fonksiyonlarını, İş akış ve Süreç Tasarımı ve Rapor Tasarlama Araçları bir arada bulunduran ERP çözümünün yeni sürümü 11.1 kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yeni sürüm ile ilgili öne çıkanları Workcube Geliştirim Yöneticisi Yunus Özay ile konuştuk.

Yeni sürümün en önemli özelliklerinin başında şüphesiz sosyal medya entegrasyonu geliyor. Ürünün içerisinden Facebook, Twitter, Linkedin, Xing gibi popüler sosyal medya araçları doğrudan takip edip, gelen mesajları kontrol ederek ERP’nin içerisinden çıkmadan mesaj atabiliyor.

Ürün, sosyal medya araçları için farklı raporlama işlemleri de sunuyor. Örneğin; Şirketiniz, markanız, ürününüz ile ilgili anlık takip yapabildiğiniz gibi ilgilendiğiniz herhangi bir anahtar kelimeyi baz alarak Twitter’da bu konudan bahsedilmişse sistem anlık olarak bu bilgiyi size yazan kişinin profil linki ve mesajı ile birlikte raporlayabiliyor.

Workcube ERP, bunların yanında RSS uygulaması ile tüm güncel haberleri anlık takip edebilme, Outlook’un tüm özelliklerine sahip ve Exchange Server entegre çalışabilen CubeMail fonksiyonu, drag&drop özelliğe sahip form tasarım aracı, Google Maps Entegrasyonu ve yenilenmiş güvenlik ve performans özellikleri ile işletmelere tüm bu zengin özellikleri tek bir paket içerisinde sunuyor.

Yunus Özay

Workcube Geliştirim Yöneticisi Yunus Özay

Konu ile ilgili olarak Workcube Geliştirim Yöneticisi Yunus Özay sorularımı yanıtladı. Kendisine teşekkür ediyorum.

DeliPenguen: Workcube’ü “%100 Web Teknolojisine Sahip En Kapsamlı Kurumsal Bilgi Sistemi” olarak tanımlıyorsunuz. Bunu biraz açabilir misiniz?

Yunus Özay: Workcube sunumda da dediğimiz gibi sadece bir üretim planlama aracı veya sadece iş yönetim aracı değildir. Workcube bir kurumun ihtiyaç duyabileceği her türlü verisine internet olan her ortamdan erişmesini ve yönetmesini sağlayan araçlar bütünüdür. Workcube üzerinde standart diyebileceğimiz üretim, fatura, insan kaynakları, performans,call center, crm gibi modülleri kullanmanın yanında bir kurum kültürü oluşturabilecek ve bu paylaşımın içine bireysel ve kurumsal iş ortaklarınızı ve müşterilerinizi dahil edebileceğiniz bir sistemdir. Workcube kullanıcısı olmak için bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı yeterlidir. Ayrıca ERP3 dediğimiz kavramda Workcube userı olmasa dahi sosyal medya aracılığıyla Kurumunuz hakkında yazı yazanları takipte yapabilirsiniz.

DeliPenguen: Yeni sürüm ile birlikte gelen pek çok yeni özellikten yazımız içerisinde bahsettik. Yeni sürümde sizi en fazla heyecanlandıran ve bizim açımızdan bu gerçekten çok önemliydi dediğiniz özellik ya da özellikler hangileri?

Yunus Özay: Kesinlikle sosyal medya takibi. Zira insanlar artık call centerı aramadan veya sorununu size belirtmeden hemen önce basit bir tweet ile tüm sosyal medyada yayıyor. Bunları yakalamak ve hızlıca çözmek çok önemli ve değerli bir çalışma.

DeliPenguen: Bir işletmenin en özel bilgilerini yazılımınız içerisinde barındırıyorsunuz. Bu da günümüzde artık en önemli sorunlarından biri olan güvenlik konusunu akla getiriyor. Bunun için yeni sürümde öncelikli dikkat ettiğiniz konular nelerdi?

Yunus Özay: Web tabanlı bir sistem olması saydığınız riskleri bir kat daha artırıyor. Ancak biz bu versiyonda yaptığımız güvenlik çalışmaları ile dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı hazırlıklıyız. İç tarafta ise bir çok veri kripto sistemi ile saklandığından kritik veriye erişimi engelledik.

DeliPenguen: Malum, sektör bulut bilişime doğru hızla yol alıyor. Bu konuda sizin yaptığınız çalışmalar neler?

Yunus Özay: Öncelikle Workcube 10 yıllık sürecin başında bulut bilişimi sağlayacak bir sistem olarak ortaya çıktı. Belki adı bulut bilişim bile değilken biz bu sistemi kurduk. Ancak sektörün beklentileri ve alışkanlıklarını değiştirmek zor bir süreç. Biz bulut bilişime hazırız ancak Türkiyenin bu sisteme henüz hazır olduğunu düşünmüyorum.

DeliPenguen: Sorularımı cevapladığınız için teşekkürler.

Yunus Özay: Ben teşekkür ederim…

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulunHenüz yorum yok.