Online ekran yakalama ve kayıt için; Screencast-O-Matic

19 Aralık 2011
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Screencast-O-Matic

Bugün karşılaştığım ve özelliklerini gerçekten çok beğendiğim Screencast-O-Matic, özellikle tarayıcı üzerinden video doküman hazırlamak isteyenler için mutlaka göz atması gereken bir servis.

Ücretsiz ve Pro olarak iki farklı seçenek sunan Screencast-O-Matic‘i kullanmak için öncelikle sistemin bilgisayarınıza kurmak istediği bir Java Appet‘e izin vermeniz gerekiyor. Sonrası basit.. Yapmanız gereken tek şey çekiminizi gerçekleştirmek.

Ücretsiz sürümünde video kaydı 15 dk ile sınırlandırılmış. Bu da aslında fazlasıyla makul bir süre. Yapmış olduğunuz çekimi saklamak için ise 3 farklı seçeneğiniz var. Birincisi; çektiğini videoyu Screencast-O-Matic sunucularında saklayabilirsiniz. İkincisi; YouTube üyelik bilgilerinizi kullanarak direkt olarak YouTube HD‘ye yükleme yapabilirsiniz. Son olarak da kendi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

Screencast-O-Matic

Kayıt aldınız videoyu MP4, AVI ve FLV olarak saklayabiliyorsunuz. Aynı zamanda webcam’iniz üzerinde de kayıt yapmanız da mümkün. Eğer bu tarz bir uygulamaya fazlası ile ihtiyacınız varsa çeşitli ekstra özellikleri de bir arada barındıran Pro sürümüne 1 yıllık 12$’a sahip olabilirsiniz.

Screencast-O-Matic Özellikleri

Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic ile çekmiş olduğum örnek videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulun