İlk bakışta Ice Cream Sandwich-2

19 Aralık 2011
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Android Ice Cream Sandwich

Ice Cream Sandwich ile ilgili özellikleri incelemeye devam ettikçe farklı özellikleri görmeye devam ediyoruz.. İşte bunlardan ikisi daha..

İtiraf etmeliyim ki Notifications yani bildirimler ile ilgili fark ettiğim bir özelliğin önce bir bug zannederken, aslında bunun Ice Cream Sandwich‘le birlikte gelen bir özellik olması hem şaşırttı hem tebessüm ettirdi..

Ice Cream Sandwich ile birlikte gelen yeni Notification yönetimi sayesinde, telefonunuzun tuş kilidini açmadan kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Açıkçası bunu ilk fark ettiğimde daha önce “iPad 2 kullanıcıları dikkat!” başlıklı yazımda bahsettiğim problemin bir benzerinin burada da olduğunu düşündüm. Fakat yeni bir özellik olan bu durum tuş kilidinin geçersiz kıldığından dolayı bana göre yine de sıkıntılı bir durum arz ediyor.

Bu konu ile ilgili çekmiş olduğum aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

Bir diğer kullanışlı özellik ise, artık ekran görüntüsü yakalama işlemi için ekstra bir uygulamaya ihtiyacımız yok! Çünkü bu işlemi Ice Cream Sandwich ile kolayca yapabiliyorsunuz. Nasıl mı? Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranda iken, tek yapmanız gereken telefonunuzun ses kısma ve kapatma tuşlarına aynı anda basmak.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulunHenüz yorum yok.