Bağımlısı olacağınız bir Android Oyunu

13 Aralık 2011
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Blood & Glory

Arcade & Aksiyon türündeki oyunun konusunu Antik Roma zamanında yapılan Gladyatör dövüşleri oluşturuyor. Siz de bir Gladyatör olarak başladığınız oyun da karakterinizi en iyi seviyeye getirmek için çabalıyorsunuz. Yalnız hemen uyarayım, oyunun bağımlılık yapana bir tarafı var.

Blood & Glory isimli Oyuna başlamak için Android Market‘ten 38MB’lık bir kurulum dosyası ve daha sonra oyun içerikleri için yaklaşık 70MB’lık dosyaları indirmeniz gerekiyor. Bu yüzden download işlemini Wifi’li bir ortamdan yapmanızı tavsiye ederim.

Blood & Glory

Oyun, Tutorial ve 8 farklı seviye üzerinden oynanıyor. Her seviyede aynı karakterlerle karşılaşıyor olsanız da seviyeler arası fark, karakterlerin daha hızlı hareket etmeleri ve yaşam değerlerinin daha yüksek olması ile karşınıza çıkıyor. Yapmış olduğunuz her karşılaşmada deneyim ve para ödülleri kazanıyorsunuz. Daha sonra bu kazandığınız para ödüllerini Market bölümünde karakterinizi geliştirmek için harcıyorsunuz.

Blood & Glory

Her seviyede 5 farklı karakterle karşılaşmak zorundasınız. Eğer yarıştığınız seviyedeki tüm karakterleri yalnızca tek bir maçta yenerseniz, latince mağlup edilemeyen anlamındaki Invictus ödülüne sahip oluyorsunuz.

Oyun içerisinde bulunan 2 seviyelik “Elit Tournaments” bölümü de bulunuyor. Ancak Market’ten alışveriş yapamadığınız için bu bölümleri oynayamıyorsunuz.

Denemek isteyenler için bir kaç ipucu..

1. Ekranın sağ alt tarafında bulunan ve kılıç şeklindeki simge sırası ile mavi, sarı ve kırmızı renk alacaktır. 3 seviyede de rakibinize atak yapmak için imkan sağlarsınız.

2. Daha fazla enerji kaybettirmek için Combo’ları iyi kullanın. Ben maksimum 7. seviyeye kadar combo uygulandığını gördüm. Combolar için ekranınızda “Special Attack” ya da “Attack Now” yazdığında seri halde parmağınızı sol>sağ>sol ya da sağ>sol>sağ hareket ettirin. Ne kadar seri yaparsanız Combo seviyeniz o kadar artacaktır.

Blood & Glory

3. Karşılaşma başladığı andan itibaren hemen saldırıya geçmeyin. Zira üst üste 2 ya da 3 savunma yaptıktan sonra ekranınızda sarı renkte “Attack Now” yazısı belirecek ve ancak o zaman kayıp verdiren bir saldırı gerçekleştirebileceksiniz.

4. Oyunda savaştığınız karakteri geliştirmek önemli. Ancak gerekli parayı elde edemiyorsanız, geçtiğiniz önceki seviyelere geri dönüp tekrar savaşarak gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki bu kazanç ilk karşılaşmanız gibi olmayacak.

Oyuna Android Market üzerinden ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Oyunun çalıştırılabilmesi için Android sürümünün 2.1 ve üzeri olması yeterli. Ama ciddi manada performans gerektirdiğinden dolayı cihazınızın işlemci ve bellek değeri ne kadar iyiyse o kadar iyi performans alabileceğini de hatırlatalım.

Oyundan görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

 

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulun1Geri İzlemeler