Favori Android Uygulamaları-1

27 Kasım 2011
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Android Uygulamaları

Android’li bir cep telefonuna sahipseniz, malumunuz binlerce uygulama android market üzerinde bizleri bekliyor. Elbette aralarında gerçekten çok kötü olanlar olduğu gibi gerçekten harika uygulamalarda. Bunların içerisinden kullandığım ve gerçekten beğendiğim uygulamaları buradan sizlerle paylaşacağım.

Bu yazımda son günlerde kullanmaya başladığım ve gerçekten beğendiğim 3 uygulamayı sizlere tanıtacağım.

Tango Voice & Video Calls

3G’nin ülkemizde kullanmaya başlamadan önce en çok merak ettiğim ve kullanmayı arzu ettiğim özelliklerinin başında görüntülü görüşme geliyordu. Fakat Tango’ya kadar bu konuda gerçekten iyi bir performans alamamıştım. Ancak Tango bu konuda gerçekten takdiri hak ediyor. 3G, Wi-Fi ve ülkemizde henüz kullanılmıyor olsa da 4G ile de sesli ve görüntülü görüşme imkanı tanıyor.

Uygulamayı telefonunuza kurup, üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra ilk iş olarak rehberinizde kayıtlı olan ve Tango üyesi olan kullanıcılar, uygulamanın kişiler listesine ekleniyor. Ayrıca bu şekilde görüşmek istediğiniz kişiler henüz Tango üyesi değillerse, uygulama üzerinden eposta ya da sms ile davet edebiliyorsunuz. Eğer görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız mutlaka kullanmanızı öneririz.

Uygulamaya https://market.android.com/details?id=com.sgiggle.production buradan ulaşabilirsiniz.

 

Pixlr-o-maticPixlr-o-matic

Malum, artık cep telefonlarımız aynı zamanda fotoğraf makinelerimiz. Çektiğimiz fotoğrafları da arkadaşlarımızla e-posta ve sosyal medya aracılığı ile bol bol paylaşıyoruz. Eğer fotoğraflarınıza birbirinden güzel efektler de eklemek isterseniz Pixlr-o-matic bunun için biçilmiş kaftan.

İçerisinde bulunan zengin fotoğraf efektleri ile fotoğraflarınızı fazlası ile zenginleştirebilirsiniz.

https://market.android.com/details?id=pixlr.OMatic

 

 

 

 

 

idefiks KitaplıkIdefiks Kitaplık

Popüler e-ticaret sitelerinden biri olan idefiks’in kitaplık uygulaması, e-kitap meraklıları için oldukça keyifli bir uygulama.

Bir kütüphane görüntüsü ile birlikte gelen uygulama, kitap ve yazar adı ile arama, Epub dosya desteği, kitap ayracı özelliği, ayarlanabilir yazı boyutları gibi oldukça kullanışlı özelliklere sahip. Ayrıca uygulama üzerinden direkt olarak idefiks’ten e-kitap satın alabilirsiniz.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de 8 ücretsiz kitap ile birlikte geliyor olması. Deneyimlemek isteyenler için oldukça güzel bir özellik.

https://market.android.com/details?id=com.idefix.kitaplik

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulunHenüz yorum yok.