AirDroid Android Uygulaması

30 Kasım 2011
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

AirDroid

Bugün Android Market‘te gezinirken rastgele denk geldiğim AirDroid uygulaması, keşfettiğim andan itibaren “işte budur!” dediğim bir uygulama oldu. Kablosuz ağ bağlantısı üzerinden telefonunuzu bir web tarayıcı aracılığı ile kullanmanızı sağlayan uygulamayı her Android kullanıcısına kesinlikle tavsiye ederim! Uygulamanın detaylarına göz atmak isteyenleri buraya alayım..

Bahsettiğim gibi AirDroid, cep telefonunuzun her şeyini bir web tarayıcı üzerinden kullanmanızı sağlayan gerçekten harika bir uygulama!..

AirDroid‘i marketten indirip, çalıştırdığınızda karşınıza gelecek olan ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Hemen hatırlatalım, uygulamayı kullanmanız için kablosuz ağ bağlantısına ihtiyacınız var. 3G ile çalışmıyor.

AirDroid

Varolan kablosuz ağa bağlandığınızda ise aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

AirDroid

Burada size verilen IP adresini kullanmakta olduğunuz tarayıcıya girin. Bu işlemi tamamladığınızda karşınıza bir önceki ekranda size verilen şifreyi bu ekranda girip login olmanız gerekiyor. Teamviewer kullanıcıları için bu işlem oldukça tanıdık geliyor değil mi? 🙂

AirDroid

Giriş yaptığınızda aşağıdaki ekranda olduğu gibi telefonunuzu artık tarayıcınız üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz!

AirDroid

Resmin büyük hali için üzerine tıklayın!

Peki bu ekran aracılığı ile yapabilecekleriniz neler?

Dosyalar/Files

SD Kartınız üzerindeki tüm dosyalar üzerinde arama, kes, kopyala, yapıştır, yeniden adlandır, arama ve silme gibi tüm dosya işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

SMS

Telefonunuzda kayıtlı olan tüm SMS’lerinizi okuyabilir, başkalarına gönderebilir, silebilir ve yeni smslerinizi telefonunuzu kullanmadan bilgisayarınızın klavyesinin rahatlığında gönderebilirsiniz.

Uygulamalar/Applications

Yüklü uygulamalarınızı kaldırabilir, yenilerini kurabilir ve bunlar arasında arama yapabilirsiniz.

Fotoğraflar/Photos

Fotoğraflarınızı görüntüleyebilir, silebilir, içe ve dışa aktarma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kişiler/Contacts

Telefon rehberinize yeni kişiler ekleyebilir, bunları gruplandırabilir, kayıtlar arasında arama yapabilir ve arama kayıtlarınızı temizleyebilirsiniz.

Zil Sesleri/Ringtones

Telefonunuzda kullanılan bildiri, telefon aramaları, alarm sesleri gibi tüm zil sesleri üzerinde arama, silme, içe ve dışa aktarma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müzik/Music

Zil sesleri alanında yaptığınız tüm işlemleri yapabildiğiniz gibi müziklerinizi bilgisayarınız üzerinden dinleyebilirsiniz de.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulun  1. cmltmzl
    12 Aralık 2011 - 16:22

    ip adresini browsera girdiğimde sayfa yüklenirken hata oluştu diyor,açamıyorum???neden acaba???

  2. :DeliPenguen
    12 Aralık 2011 - 16:39

    Farklı tarayıcılarda denediniz mi?