Sonunda olacağı buydu-1

23 Kasım 2010
Bu yazıyı beğendiysen paylaşmayı unutma :)
Pin It

Kosta Rika - NikaraguaBazen sohbet aralarında konuşurken çıkan ve çoğunlukla “hayal” ya da “bu kadar da olamaz” dediğimiz pek çok şeyi günümüzde gerçekleşirken görmek aslında hem garip geliyor, hem de sıradan.

Bununla ilgili daha önce FriendFeed’te paylaştığım 2 linki burada da tarihe not olarak düşmek istedim.

Japonya’nın en popüler sanatçısı kim?

Hatsune Miku

Hemen söyleyeyim.. Hatsune Miku! Ama bu bayan bildiğiniz sanatçılar gibi değil. “Crypton Future Media” isimli bir firma tarafından üretilen ve 3 boyutlu hologramı oluşturularak kendisine ses inşa edilen bir anime karakteri. Belki inanmayacaksınız ama konser biletleri Japonya’da yok satıyor ve müzikleri de İnternet’te en çok indirilenler arasınday-mış.

İlgili habere buradan, küçük bir konser izlemek için ise burayı kullanabilirsiniz.

Google ile işgal olur mu?

Kosta Rika - Nikaragua

Olmaz demeyin, oldu! Nikaragua, Kosta Rika’ya ait bir adayı işgal etti. Üstelik sebebi de akıllara zarar. Google Maps’te gezen Nikaragua’lı arkadaşlar bir bakıyorlar ki Kosta Rika’ya ait San Juan Nehrindeki ada onlara ait görünüyor. Madem böyle görünüyor, Google yalan söyleyecek değil ya! Nikaragualı General Edén Pastora Google Maps’i delil olarak gösterip Calero Adası’na asker çıkartarak işgal ediyor!

Sonuç mu?

Her ne kadar Kosta Rika Devlet Başkanı Laura Chinchilla komşu ülke Nikaragua’yı Uluslararası Adalet Divanı’na şikâyet etmiş, Google da global bir krize neden olan bu sınır yanlışlığını düzeltmiş olsa da Nikaragua pekte oralı olmuyor-muş.

İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar


DeliPenguen'i Google+'da bulun1Geri İzlemeler